Mini Ma Lis

Sprawa dotyczy nazwy bloga, która jest wieloznaczna, intrygująca, interesująca, a przede wszystkim taka, która łączy w sobie wiele elementów i dziedzin, o których chcę pisać. Tak jak widzicie wygląd mojej strony jest dość minimalistyczny, i tutaj niech po raz pierwszy pojawi się to słowo wytrych. Chciałabym mówić o prostocie życia.
Minimalizm to znacznie więcej niż tylko jednokolorowe, mieszkania, czy czarne stroje i białe krótko ścięte włosy. Minimalizm to sztuka życia. To docenianie jego aspektów, za które nie trzeba płacić małych fortunek, a wręcz odwrotnie, znajdują się na wyciągnięcie ręki. To zachwyt nad śpiewającym ptaszkiem za oknem, może nie jest to słowik, ale jego ćwierki sprawiają mi przyjemność. Niech minimalizm opiera się na chęci nie marnowania jedzenia, energii, czasu, czy naszej uwagi. To taka prosta droga do celu, która dzieje się każdego dnia, każdej godziny, każdej minuty naszego życia. Przykładem niech będą sprawunki, które wykonujemy dość cyklicznie. Nie muszą one być przecież ogromną wyprawą do jeszcze większego sklepu, do życia wystraczy nam kilka produktów, z których wyczarować można naprawdę fantastyczny posiłek, a czas i energie, którą zaoszczędzimy możemy przeznaczyć na jego przyrządzanie, rozmowy i śmiech z najbliższymi.
Drugi przykład, który przychodzi mi do głowy to przyjaciele. Celowo nie używam słowa znajomi, bo to zupełnie nie jest to samo, myślę, że po krótszej refleksji przyznacie mi rację, a więc tych moich przyjaciół bardzo cenię, dbam o nich, podtrzymuję bliskie relacje i właściwie niczego więcej do szczęścia nie potrzebuję.
To wszystko, o czym teraz mówię nie jest wcale łatwe do osiągnięcia, i sama często łapię się na narzekaniu, czy malkontenctwie, ale niech ten Mini Ma Lis będzie drogą do osiągania tej czystej doskonałości jakim jest prawdziwe szczęście, które mamy w środku, i żadne dobra materialne nie są w stanie nam go dać, dopóki sami go nie wypuścimy.
Mini Ma Lis ma też w sobie słowo mini oraz lis. Cieszę się, że nazwa która w połączeniu tworzy sama z siebie termin, po rozdzieleniu na poszczególne człony nabiera dodatkowego znaczenia, a więc mini, niech będzię świadczyć o estetycznym aspekcie życia, o otaczaniu się pięknem z każdej dziedziny jaka tylko przyjdzie nam do głowy, a lis niech przywodzi nam na myśl naturę i świat zwierząt od których możemy się bardzo wiele uczyć.
Niech moim pierwszym krokiem do minimalizmu, na którym się teraz koncentruję będzie chęć cieszenia się z tego co mam, i zaspokajanie wewnetrznego głodu, który czasem się pojawia i prowadzi do niepotrzebnego nabywania, czymś niewidzialnym dla oka. Czystą refleksją czy myślą. Sięgnę po piękny wiersz i wcielę się w postać podmiotu lirycznego wymyślając dalszy ciąg opowieści. Do następnego!

 

It is all about the name of my blog that is ambiguous, intriguing and interesting, but above all it combines many elements of aspects that I want to write about. As you can see the layout of my page is quite minimalistic in my opinion, and here let it appear the key word for the very first time. I would like to speak about simplicity of life. Minimalism is something more than just monochromatic wardrobe or apartment, or short, dyed blond hair. Minimalism is an art of life. It is about appreciating its diverse aspects for which we do not have to pay fortune or just the opposite which are exactly at hand. It is simple admiration of the birds’ chirp outside the house. It might be not a nightingale, but still I like it. Let the minimalism be based on the will not to waste food, energy, time or our attention. Let it be just a simple way to achieve our goal, that happens every day, every hour, every minute of our life. As an example we can take shopping. We do not have to organize a huge trip to even bigger shopping mall, because to be satisfied and full we need several products, thing that will really matter and will make the difference will be saved time and energy that we can spend on talking or laughing with our dearest. The second example that comes to my mind are friends. I did not use the word acquaintance, because for me it is not the same thing. All in all I love my friends and care about them, that is why I will try to keep in touch with them as often as it is possible. To be happy I do not need anything more. Aspects that I touch lately are not simple to achieve or to even to realize, having said that I need to admit that I often see myself grumbling, but the thing I wish to do is changing my everyday habits to free my mind from greed of things that comes from outside. I believe our happiness is just inside us.Let my first step towards minimalism be desire of being happy with all things that I already have, and to satisfy my inner hunger, that at times appears, with factors which are invisible for eyes. Let it be pure reflection or thought. I will read a poem and put myself in the main character’s role. See you soon!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s