5* elementów szczęścia / 5* components of happiness

Chciałabym dziś podzielić się z Wami myślą, która przyfrunęła do mnie już jakiś czas temu, a którą uważam za bardzo drogocenną. Wiele słyszy się teraz o pewnym „obowiązku” bycia szczęśliwym, zadowolonym, spełnionym, uśmiechniętym i tak dalej. Nie mam żadnych obiekcji przed takimi zewnętrzymi objawami wewnętrznej harmonii, dużo osób jednak zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo trudne do osiągnięcia. Każdy czasem gorzej się czuje i jakby za dotknięciem nie-czarodziejskiej różdżki optymizm, który jeszcze wczoraj dobijał się do naszej głowy, dziś odszedł od niej niepyszny. Pozwólcie, że napiszę tu swoje sposoby, których realizacja ratuje z opałów mój optymizm.

 • Bliscy – mąż, żona, narzeczona, chłopak, rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, pies, kot, chomik (kolejność jak i dobór pokrewieństwa zupełnie indywidualna). Te osoby sprawiają, że w życiu nie może być nam źle, po prostu nie ma takiej możliwości. Sama obecność, produkowane ciepło, rozmowa, oczy, uśmiech, poczucie, że możemy oblewać kogoś swoją miłością i, że ktoś chętnie obleje nią nas, jest bezcennym warunkiem szczęścia.
 • Muzyka – kiedy w ciągu dnia mogę pozwolić sobie na odłączenie się od świata zewnętrznego i podłączenie do głosu jakiegoś ulubionego muzyka, to po chwili zupełnie zmieniają się moje myśli i emocje. Myślę, że nawet jakby dobrze się postarać to jesteśmy w stanie przenieść się w czasie, albo po prostu do wymarzonego miejsca. Taki seans jest niezbędny dla higieny naszego umysłu i produkcji pozytywnych wyobrażeń i myśli, na swój i świata temat.
 • Dobre książki – jeżeli ktoś może być szczęśliwy nie czytając – to nie wie co to znaczy prawdziwe szczęście. Książki są naszymi milczącymi braćmi i siostrami, oprócz rozrywki dzielą się swoją wiedzą, wrażliwością, spostrzeżeniami, poczuciem humoru. Pozwalają oderwać się od realności i zasiać w naszych umysłach przepiękne obrazy, które stają się potem inspiracjami i zaczynkami do różnych działań. Życie bez książek jest puste i smutne, bez nich tylko mały krok dzieli nas od smutku i nieszczęścia.
 • Marzenia – porównałabym do perpetuum mobile, w momencie, kiedy jesteśmy sobie w stanie o nich przypomnieć, nawet w chwilach zwątpienia, nasze oblicze się rozpromienia i siły powracają. Warunkiem jest oczywiście mocno w nie wierzyć i dążyć za wszelką cenę do ich realizacji. Czy ktoś miałby odwagę wątpić w czyjeś marzenia? Dlaczego więc mamy sami sobie podcinać skrzydła?
 • Sport – zmęczone fizycznie, zrelaksowane ciało, przynosi ogromną ulgę i wytchnienie głowie. Warto jest znaleźć taką, która będzie sprawiała przyjemność, np. spacery po lesie, po mieście, jazda na rowerze, bieganie, skakanie na skakance czy pilates!
 • * Dobre i zdrowe jedzenie – w dużej ilości.

 

I would like today to share with you the thought that came to me some time ago, and which I consider very precious. Many of us hear nowadays about a „duty” to be happy, satisfied, fulfilled, smiling, and so on. I have no objection against such external signs of inner harmony, however, as majority of us realizes, it is very difficult to achieve. All of us sometimes feel worse and as touched by unmagic wand, optimism, that yesterday was knocking on the door leading to our heads, now departed in twinkling of an eye. Let me write here my methods, the realisation of which saves my optimism from damage.

 • Relatives –  husband, wife, fiancée, boyfriend, parents, siblings, friends, dog, cat, hamster (the order and selection of kinship is completely individual). Those people make that there is no possibility that life will be good for nothing. The presence, warmth, conversation, eyes, smile, this deep sense that we can give and take love, this is simple and priceless condition of happiness.
 • Music – when during the day I can afford to disconnect from the outside world and listen to the voice of a favorite musician, then after a while my thoughts and emotions are completely changing. I think that even if to try well we are able to move in time, or simply move to dream place. This session is essential for our mental health and production of positive images and thoughts about ourselves or about the world.
 • Good books – if one can feel happiness without reading – he or she does not know what it really means to be happy. Books are our silent brothers and sisters, in addition to entertainment, they share their knowledge, sensitivity, insights, sense of humor etc. They allow you to break away from reality and spread in our minds beautiful images, which then become inspirations and impulses for various activities. Life without books is empty and sad.
 • Dreams – I would compare them to perpetuum mobile, even at a time when we feel upset and we are at some point able to recall them, we become cheerful and force returns. The condition is, of course to believe and strive by all means to achieve them. Is there anyone out there who could contest and doubt in someone’s dreams? I do not think so, so we also should not to this. Let’s make all of our dreams come true.
 • Sport – physically tired, relaxed body brings great relief and respite to our head. It is essential to find a kind of activity that will be giving pleasure, eg. walking in the forest, visiting city, cycling, running, jumping rope or pilates!
 • * Good & healthy food – plenty of it.

 

IMG_0288

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s