Zaczarowana jesień / Mesmerizing autumn

Tak jak parę tygodni temu czułam w powietrzu subtelny odwrót lata i zbliżające się ciepłe kroki jesieni, tak teraz czuję jej magię i siłę. Przesilenie jesienne daje o sobie znać bardzo różnie. Od zawrotu głowy, delikatnej melancholii, zimniejszego wiatru wdzierającego się pod płaszcz, po zmianę myśli i pomysłów. Czuję energię i siłę do działania. Przez myśl przechodzą mi idee, nad których istnieniem w ogóle się nie zastanawiałam – to jest fantastyczne!

Kalosze oddadzą niedługo miejsce ciepłym kozakom, a jedwabne sukienki zamienią się z wełnianymi. Spacery będą krótsze, i każda minuta dziennego światła będzie na wagę złota. Wieczorem chętnie będę szkicować i wymyślać nowe projekty… Najbardziej będę tęsknić za ślicznymi jaskółkami i ich nieodgadnionymi trajektoriami lotu.

Zabieram się za „Wichrowe wzgórza” i kubek gorącej inki z mlekiem ryżowym.

♦♦♦

Just as few weeks ago I could feel a subtle retreat of summer and warm autumn approaching, currently I feel its magic and power. The autumn solstice manifests itself differently. Starting with giddiness, gentle melancholy, colder wind that invades no matter what, I simply see my thoughts and ideas change. I feel the strength and energy to act. There are things that I had not even imagined before – that is fantastic.

Wellingtons will soon give the place to warm boots, and silk dresses to those made of wool. The walks will be shorter, and every single minute of daylight will be priceless. In the evenings I will dedicate myself to sketching and designing… The thing that I will miss the most will be lovely swallows and their impenetrable flight trajectories.

I get down to „Wuthering Heights” and a cup of hot malt coffee with rice milk.

img_0464

img_0447

img_0444

img_0432

img_3944

fot. Michał Rudnicki

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Zaczarowana jesień / Mesmerizing autumn

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s